Wystarczająca hydratacja

0

Teraz, gdy już mamy (nareszcie!) Cieplejszą pogodę, ważniejsze niż kiedykolwiek pozostaje uwodnienie. Konsekwencje odwodnienia obejmują zwiększone zmęczenie, bóle głowy, zawroty głowy / oszołomienie i zaburzenia umysłowe. W tym tygodniu Focus Point podkreśli korzyści płynące z pozostania uwodnionym, a także zapewni strategie zapewniające picie wystarczającej ilości wody.

Czy wiesz, że ludzie mogą przetrwać do sześciu tygodni bez jedzenia, ale mogą żyć nie dłużej niż tydzień bez wody?

Woda…

• Ułatwia dostarczanie składników odżywczych i tlenu do wszystkich komórek w ciele;

• Pomaga przekształcać żywność w energię;

• Łagodzi ból stawów;

• Sprawia, że ​​około 80% mózgu, 75% mięśni i 92% krwi?

Ile więc wody powinienem wypić?

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli czujesz pragnienie, jesteś już odwodniony. Minimalny zalecany dzienny pobór wody dla dorosłych określa się dzieląc całkowitą masę ciała przez dwa (na przykład 150 funtów = 75 uncji). Jeśli wydaje się, że jest to dużo, zacznij od strategii „mniej znaczy więcej”. Najpierw przygotuj się na sukces, zobowiązując się do wypicia realistycznej kwoty, a następnie stopniowo zwiększaj konsumpcję, aż osiągniesz zalecaną kwotę.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, dzięki którym codziennie otrzymujesz wystarczającą ilość wody:

• Określ liczbę butelek, które należy wypić przez cały dzień. Nie kończ dnia, dopóki nie skończysz wszystkich butelek.

• Wypij szklankę wody przed poranną kawą lub herbatą.

• Zamień napoje wysokokaloryczne, takie jak woda gazowana, soki lub alkohol.

• Miej przy sobie wodę, jedząc posiłek. Zakończ wodę przed skończeniem posiłku (może nawet pomóc w przejadaniu się).

• Umieść wodę w widocznym miejscu, takim jak biurko lub uchwyt na kubek samochodowy. Jeśli jest poza zasięgiem wzroku, prawdopodobnie jest to nie na miejscu.

Być może po raz pierwszy w życiu poświęć chwilę, aby ocenić swoją strategię nawodnienia. Przy odrobinie planowania możesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo tego niezbędnego składnika odżywczego. W tym tygodniu dajmy z siebie wszystko i zobaczmy, jakie to ma znaczenie!

Więcej zdrowych wskazówek i informacji na temat naturalnych witamin i suplementów na stronie internetowej Siberian Health.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ