W jaki sposób wykonać przelew ekspresowy?

0

Jako, że Polacy coraz częściej decydują się na to, by dokonywać płatności online, banki wyszły im naprzeciw. Poza tradycyjnymi przelewami można decydować się na przelewy ekspresowe. Najważniejszą zaletą takiego przelewu jest to, że środki z konta są od razu przekazane na konto odbiorcy w innym banku.

Praktyczne zastosowanie

Z takiego rozwiązani z pewnością zadowoleni będą przedsiębiorcy. Również dla innych użytkowników, korzystających na przykład z serwisu bluemedia.pl będzie to korzystne, ponieważ będą oni mogli zdecydować się na różnego rodzaju transakcje internetowe, zakupy, spłaty kredytów i mieć pewność, że ich działania będą opłacone natychmiastowo. Można też oczekiwać, że w każdym z banków oferujących tego rodzaju usługę otrzyma się potwierdzenie na konto mailowe. Kwoty w zakresie takiego przelewu są najczęściej odgórnie ustalane przez bank. Przelew zostaje od razu zaksięgowany na specjalnym koncie operacyjnym banku. Równocześnie, bank przekazuje dane odbiorcy przelewu, numer rachunku i kwotę przelewu do operatora usługi, jakim najczęściej jest wspomniana firma BlueMedia. Przelew do odbiorcy wykonywany jest z rachunku operacyjnego banku odbiorcy lub z rachunku operatora przelewu, bezpośrednio na konto odbiorcy. Wykonane są finalnie dwa błyskawiczne przelewy wewnątrz bankowe, zamiast jednego przelewu międzybankowego. To pozwala ominąć bankowe sesje przychodzące oraz wychodzące.

Szybka usługa

Przelew ekspresowy jest szybką usługą, która wcale nie jest trudna do wykonania. Należy tylko zaznaczyć, jakiego rodzaju operację finansową mamy zamiar wykonać. Później zaś wskazać numer rachunku i dane odbiorcy. Jak już nadmieniono, reszta dzieje się automatycznie, pomiędzy instytucją bankową, a serwisem płatnościowym. Polacy doceniają zalety wynikające z wykonania takiego przelewu. Jest on głównie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zdarza się zapomnieć o dokonywanych płatnościach. Sprawdza się także świetnie w przypadku transakcji handlowych oraz opłacania rat kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ