W jaki sposób utrzymać porządek w domu?

0

Samo sprzątanie dla wielu kobiet może być zajęciem przyjemnym, relaksującym po całym tygodniu nerwowej pracy w biurze. Najtrudniejsze w sprzątaniu nie jest jednak doprowadzenie do ładu i czystości pomieszczeń ale utrzymanie porządku na dłużej niż jeden dzień. Są czynności, które niestety trzeba wykonywać codziennie, jednak wiele zależy od naszego podejścia.

Wystarczy kilka zasad

Bałagan w domu nie robi się sam. O ile zachlapane podłogi można zrozumieć o tyle bałagan wywołany nieodkładaniem rzeczy na swoje miejsce jest już tylko i wyłącznie naszą winą i efektem lenistwa. Warto, więc odkładać rzeczy na miejsce – nie tylko po to by bez problemu wszystko znaleźć ale głównie po to, by za kilka dni znów nie musieć organizować gruntownych porządków.

Bardzo ważne jest również regularne sprzątanie – a więc mycie naczyń, przetarcie stołu czy blatu w kuchni zajmuje kilka minut i powinno być wykonane od razu. Odkładanie tych czynności w czasie sprawi, że ilość rzeczy do sprzątnięcia będzie stale rosła ale będzie też trudniejsza do ogarnięcia. Zaschnięte plamy dużo trudniej usunąć niż świeże.

Ponadto, warto rozplanować sprzątanie. Jeśli w soboty robisz gruntowne porządki to postaraj się na pozostałe dni tygodnia zaplanować mniejsze sprzątania jak mycie podłóg, starcie kurzy czy nastawienie pralki. Wykonanie określonych czynności każdego dnia tygodnia sprawi, że sobota nie będzie już tak trudnym, pełnym obowiązków dniem. Nie będziesz musiała spędzić całej soboty na odgruzowywaniu domu – będziesz mogła odpocząć.

Warto pamiętać o czymś jeszcze

Sprzątanie jest dużo łatwiejsze, jeśli uzyskujemy pomoc z zewnątrz. Najczęściej mąż i dzieci robią to niechętnie – warto więc wspomóc się dobrej jakości sprzętem leifheitsklep.pl. Pozwoli on nie tylko szybciej i łatwiej pozbyć się brudu z domu ale też sprzątanie będzie przyjemniejsze. Mopy z systemem odciskania sprawią, że nie będziesz już brudzić się przy myciu podłogi, a myjki do okien z kolei ułatwią i przyśpieszą ich mycie. Czasami najprostsze gadżety mogą wiele zdziałać – masz tylko dwie ręce i jedno zdrowie. Pamiętaj, że to ono jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ