Na co Polacy najczęściej biorą pożyczki?

0

Parę lat temu Polacy przede wszystkim brali pożyczki po to, by móc sobie poradzić z trudną sytuacją finansową. Natomiast, w tej chwili tendencja ta wyraźnie uległa zmianie. Aktualnie, zwłaszcza młode osoby, decydują się na pobieranie zobowiązań finansowych po to, by spełniać swoje marzenia i rozwijać się w życiu.

Powody wzięcia pożyczki

Pożyczki w instytucjach pozabankowych cieszą się uznaniem Polaków, gdyż wiedzą oni, że nie muszą załatwiać tak wielu formalności jak w przypadku kredytów w banku. Nie będą też sprawdzani w BIKu, a także mogą liczyć na to, że pieniądze otrzymają od razu. Większość osób odpowiedzialnie podchodzi do pożyczania pieniędzy i mając zdolność kredytową planują strategicznie, jakie sumy pożyczać, gdzie i na co je przeznaczać. W związku z tym, nie dziwi fakt, że wśród konsumentów najczęstsze powody pobierania pożyczek to: remont mieszkania, pomoc bliskim, wyjazdy zagraniczne, staże, wakacje, kupno samochodu lub mieszkania, czy po prostu inne dowolne cele. Oczywiście, także pożycza się pieniądze w trudnej sytuacji finansowej, aczkolwiek teraz też dokładniej Polacy oceniają swoją płynność finansową. Cenią zaś sobie najbardziej to, że nie muszą długo czekać na pieniądze tak jak w banku i bezzwłocznie mogą spełniać zamierzone cele. Gotówka jaką otrzymają im w tym pomaga.

Gdzie Polacy pożyczają pieniądze?

Polacy chętnie pożyczają pieniądze w chwilówkach online, aczkolwiek teraz coraz częściej decydują się na to, by pożyczać pieniądze przez telefon. Ceni się bowiem kontakt z doradcą firmy kredytok.pl, gdzie wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie KredytOK, a później czekać na rozmowę telefoniczną z przedstawicielem firmy. W trakcie rozmowy ustalone zostaną wszystkie szczegóły związane z pożyczką oraz termin spotkania. Za okazaniem dowodu osobistego można będzie „od ręki” otrzymać pieniądze, które pozwolą konsumentowi spełniać bieżące cele. Nic dziwnego, że jest to znacznie chętniej wybierane rozwiązanie, aniżeli standardowe pożyczanie pieniędzy w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ