Czy Polacy chodzą do teatru?

0

Wizyty w teatrze to dla wielu nadal coś wyjątkowego, można wręcz powiedzieć – nadzwyczajne wydarzenie w ich życiu. Częściej odwiedzają kina – kolejne seanse sprawiają, że wizyta w kinie jest dla nich czymś naturalnym, obowiązkowym, niewymagającym właściwego przygotowania. Teatr to coś więcej – to konieczność odpowiedniego stroju, wcześniejszego zarezerwowania biletów, odpowiedniego klimatu.

Czy teatr jest popularny?

Wszystko zależy od grupy społecznej, z jaką mamy do czynienia. Osoby młode z pewnością wybiorą kino. Oczywiście w ramach szkolnych wycieczek organizowane są wyjazdy na spektakle do teatrów. Niestety zdarza się to jednak coraz rzadziej. Młodzież niechętnie uczestniczy w takich wydarzeniach. Z kolei osoby starsze chętnie urozmaicają sobie wolne weekendy wizytą w teatrze. Być może to wiek ma wpływ na ich predyspozycje – nie interesują ich mało śmieszne komedie. Wybierają ciekawe spektakle teatralne, niosące ze sobą głębszy sens. Teatry w Polsce w dzisiejszych czasach mają bogatą ofertę – każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni wybiorą przedstawienia dramatyczne, inni bardziej frywolne, mniej skomplikowane, o lekkiej, przyjemnej fabule. Warto zapoznać się z ofertą teatrszekspirowski.pl i odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Co zniechęca społeczeństwo do wizyty w teatrze?

Zdecydowana część społeczeństwa zgodnie twierdzi, że wizyta w teatrze to spory wydatek. Zapominają oni jednak o tym, że cena biletów jest uzależniona od miejsca, z którego będziemy oglądać przedstawienie. Jeśli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup biletów i wybierzemy odpowiednie miejsce, możemy nabyć je w cenie bardzo zbliżonej do cen biletów kinowych. Nie musimy przecież oglądać sztuki z pierwszego rzędu. Poza sprawami finansowymi wielu uważa, że największą przeszkodą jest czas. Jeśli zabiegane społeczeństwo ma odrobinę wolnego czasu, woli go przeznaczyć na leniwe popołudnie przed telewizorem, a nie „marnowanie” czasu na oglądanie poważnych spektakli, trwających kilka godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ