Opel ma nowego szefa

0

Na jego następcę rada nadzorcza, jednomyślnie i ze skutkiem natychmiastowym, powołała Michaela Lohschellera, który od września 2012 roku zajmował stanowisko dyrektora finansowego w firmie Opel.

Ustępujący ze stanowiska dr Neumann powiedział: „Pożegnanie z zespołem firmy Opel z chwilą jej dołączenia do Grupy PSA było trudną, osobistą decyzją. Jestem dumny z zespołu oraz z tego, co udało nam się dotychczas osiągnąć. Nie mam też wątpliwości, że przejście do Grupy PSA jeszcze bardziej wzmocni firmę Opel i pomoże jej odnosić jeszcze większe sukcesy. Deklaruję, że doprowadzę tę transakcję do końca, a następnie dam sobie czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością zawodową”.

„Pragnę podziękować radzie nadzorczej za zaufanie. Utrzymamy dotychczasowy kurs i będziemy nabierać sił już w ramach Grupy PSA. Po sfinalizowaniu transakcji powstanie nowy europejski champion na rynku. Liczę na możliwość realizacji nowych zadań oraz współpracę z zarządem przy wdrażaniu skutecznych planów na przyszłość z korzyścią dla wszystkich 38 000 pracowników firmy Opel oraz jej udziałowców” – stwierdził Michael Lohscheller.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ