Na wakacje samochodem? Bądź przygotowany!

0

W miarę zbliżania się wakacji, na pewno jest wiele rzeczy, którymi jesteś podekscytowany

W miarę zbliżania się wakacji, na pewno jest wiele rzeczy, którymi jesteś podekscytowany. Ale przeciążony ruch wakacyjny nie jest jednym z nich. Każdego roku coraz więcej osób wybiera się na wakacje samochodem. Jak więc zachować bezpieczeństwo i rozsądek podczas podróży? Oto kilka wskazówek i sugestii, które pomogą ci przygotować się do długiej jazdy w tym sezonie letnim.

Przygotuj swój pojazd. Upewnij się, że jest na bieżąco konserwowany i jest w dobrej formie. Sprawdź ciśnienie w oponach, olej i płyn chłodzący. A jeśli jest brudny, dobrze go wyczyść wewnątrz i na zewnątrz. Jazda w czystym samochodzie jest zawsze przyjemniejszym doświadczeniem dla rodziny.

Zaprogramuj nawigację. Ustaw swój cel w nawigacji na długo przed wyjazdem. Będziesz miał jedną rzecz mniej do zrobienia, kiedy będziesz pakować samochód w ostatniej chwili, aby w porę wyjechać w drogę.

Sprawdź wszystkie systemy. Jeśli twój samochód jest wyposażony w różne systemy wspomagające kierowcę (ostrzeżenie przed kolizją, ostrzeżenie przed odjechaniem z pasa, zamocowanie martwego punktu, ostrzeżenie o ruchu z tyłu), upewnij się, że wszystkie są włączone, aby twoja podróż była najbezpieczniejsza.

Przed wyjazdem sprawdź raport pogodowy i warunki drogowe. Szczególnie jeśli żyjesz w chłodniejszym klimacie, sprawdź prognozę pogody przed wyruszeniem w drogę. Nie chcesz być zaskoczony przez zimową burzę lub zamknięcie drogi w trakcie podróży. Istnieje wiele wiarygodnych witryn związanych z ruchem i pogodą, które można odwiedzać w celach informacyjnych.

Weź dodatkową ładowarkę do swojego telefonu komórkowego. Nigdy nie wiesz, kiedy wyczerpie ci się bateria. Trzymaj dodatkową ładowarkę w samochodzie. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, szczególnie w nagłych wypadkach.

Rozmawiaj bezpiecznie. Nie rozmawiaj przez telefon podczas jazdy, chyba, że masz system głośnomówiący. A jeśli jeszcze go nie masz, rozważ jego kupno przed podróżą.

Zapinaj pasy. Upewnij się, że wszyscy w samochodzie mają prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, nawet jeśli jesteś w większym pojeździe, takim jak samochód dostawczy lub samochód kempingowy.

Rób regularne przerwy. Zatrzymaj się co najmniej raz na dwie godziny i częściej, jeśli pada deszcz, ponieważ może on mieć działanie hipnotyczne. To samo dotyczy jazdy nocą. Robienie przerw zmniejsza zmęczenie, szczególnie na autostradzie.

Uważaj na swoją szybkość. Zbyt duża prędkość jazdy w celu skrócenia czasu podróży jest szczególnie ryzykowna, gdy autostrady są zapełnione wakacyjnym ruchem ulicznym. Po prostu nie warto. Ponadto policja będzie w pełni sił, aby złapać łamiących przepisy.

Staraj się nie przejadać. Zbyt dużo jedzenia może spowodować zmęczenie podczas jazdy.

Ogranicz rozpraszanie uwagi. Zaopatrz dzieci w rozrywkę, aby cię nie rozpraszały. Jeśli masz tylny system rozrywkowy, rzuć film.

Spakuj się profesjonalnie. Jeśli masz dużą rodzinę, być może będziesz potrzebował dodatkowego bagażnika na dachu, lub przyczepy. Zanim wyjedziesz w drogę, zaplanuj, co musicie zabrać – może się okazać, że potrzebujesz haka holowniczego. Dobrej jakości haki (na przykład hak do vw caddy) znajdziesz na stronie internetowej sklepu Volkswagena – pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl

Baw się dobrze. Wakacyjne wycieczki samochodowe mogą być świetną rozrywką dla całej rodziny, tworząc jednocześnie wspaniałe wspomnienia. Ciesz się przygodą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ