Jakie rękawice motocyklowe wybrać i kupić

0

Motocykliści muszą dbać o wyposażenie nie tylko swojego ukochanego jednośladu, ale również siebie samego. Dobrej jakości strój na motocykl oraz akcesoria, chociażby takie jak rękawice motocyklowe, to gwarancja wygody podczas jazdy, ale również zwiększonego bezpieczeństwa. W przypadku nawet tak wydawało by się drobnego elementu wyposażenia, jak właśnie rękawice motocyklowe, trzeba zawsze stawiać na jakość, absolutnie nigdy nie decydując się na produkt najtańszy.

Dlaczego rękawice dla motocyklisty są tak ważne

Rękawica po pierwsze pełnią funkcję ochronną – podczas upadku z motoru zabezpieczają przed urazami dłoni i nadgarstków. Chronią również przed deszczem – jeżeli motocyklista jeździ dużo i często, może napotkać na różne warunki pogodowe. Rękawice motocyklowe z odpowiednią membraną nie przemokną, czyli jednym słowem w środku po kilku chwilach nie zrobi się basen. Poza tym rękawice zapewniają większą wygodę podczas prowadzenia, chronią przed wiatrem i chłodem, dają przyjemne uczucie ciepła. Stanowią też element wizerunku motocyklisty. Wybierając dla siebie rękawice motocyklowe warto kierować się między innymi tym, jak często jeździ się na motocyklu i jaki jest to model.

Jakie rękawice wybrać

Na jakie rękawiczki się zdecydować? Krótkie czy długie, skórzane z przewiewnymi wstawkami, czy jednolite? Trudno kupić jeden model rękawic na każdą pogodę, dlatego by mieć komfort podczas jazdy zarówno w gorące dni, ale też w te chłodne, najlepsze rozwiązanie to zakup dwóch par rękawic na motocykl, które będą dopasowywane w zależności od temperatur. Krótkie rękawiczki są z pewnością bardziej wygodne, jednak niestety nie chronią odpowiednio nadgarstka. Jeżeli jeździ się dużo i w długie trasy, warto wybrać jak najbardziej chroniące rękawice, które dobrze będą komponowały się ze strojem, nie zostawiając nawet części ciała nie osłoniętej przez materiał. Ważne jest również bardzo dobre dopasowanie rozmiaru rękawic – nie mogą być zbyt luźne, bo między innymi protektory nie będą leżały w odpowiednim miejscu, a poza tym w zbyt dużych zwyczajnie będzie się niewygodnie prowadziło.

Ochraniacze

Nawet najlepszy skórzane rękawice nie zawsze ochroną, szczególnie jeżeli upadek z motocykla odbywał się przy bardzo dużej prędkości. Pomimo zakupu naprawdę świetnych jakościowo rękawic, dobrze jest też zainwestować w tak zwane protektory czyli ochraniacze, na przykład na kostki lub palce, oraz ochraniacze na kość łódeczkowatą, leżącą na wewnętrznej części dłoni. Taki prorektor chroni dłonie na przykład podczas tarcia po asfalcie przy upadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ