Ford Mondeo – klasyk po liftingu

0

Mondeo, jeden ze sztandarowych modeli Forda, po raz pierwszy od 2015 r. doczekał się liftingu oraz nowego wariantu w postaci hybrydowego kombi. Odmłodzono jego wygląd i zmodernizowano wnętrze.

Mondeo, reprezentant średniego segmentu aut osobowych, produkowany jest od 1993 r. Od 2015 r. na rynku obecna jest piąta generacja tego popularnego modelu. Z obozu Forda co chwila dobiegają wieści, że ograniczenie oferty modelowej obejmie również i Mondeo, lecz na razie nic takiego nie nastąpiło. Postawiono natomiast na lifting, dzięki któremu samochód zyskał bardziej nowoczesne oblicze.

Bez rewolucji na zewnątrz

Mondeo zawsze cieszyło się opinią elegancko i ładnie prezentującego się samochodu – i nadal takim pozostało. W obszarze wyglądu obeszło się bez rewolucji. Ford postawił na proste i sprawdzone rozwiązania – i tak oto nowe Mondeo, w porównaniu ze starszymi modelami, odznacza się innym kształtem grilla, zmodyfikowanym zderzakiem, dostało również odświeżone wzory felg i lakiery. Z tyłu między reflektorami pojawiła się chromowana listwa.

Nowa skrzynia biegów i silnik diesla – czyli najważniejsze zmiany

Automatyczna, ośmiostopniowa przekładnia dostosowująca zmianę biegów do stylu jazdy to niewątpliwie ukłon w stronę miłośników nowoczesnych udogodnień. Tradycyjną dźwignię zastąpiono ergonomicznym pokrętłem. Skrzynię zastosowano w dieslach o mocach 150 KM i 190 KM. Oczywiście w dalszym ciągu dostępna jest 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Dodatkowo Mondeo można kupić w wersji z napędem na 4 koła. Zastosowanie wysokoprężnego silnika 2.0 EcoBlue (o mocy 120 KM, 150 KM i 190 KM) wynika z konieczności dostosowania się do norm emisji spalin Euro 6d Temp. W użyciu pozostawiono jednak benzynowy silnik 1.5 EcoBoost o mocy 165 KM.

Mondeo Hybrid – nie tylko jako sedan

Jak podkreślają specjaliści z firmy Auto Plaza, nieduże zainteresowanie Mondeo w wersji hybrydowej brało się z ograniczenia tego wariantu tylko do sedana. Obecnie Mondeo Hybrid jest dostępne także jako liftback i kombi. Poprawiono konstrukcję bagażnika, która w sedanie zostawiała sporo do życzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ