Czym są fundusze kapitałowe?

0

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe są na ten moment ciekawą formą inwestowania dla Polaków. Stanowią bowiem połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym. Można więc pozwolić sobie z jednej strony na zabezpieczenie rodziny na wypadek naszej śmierci, a z drugiej na ubezpieczenie siebie, ponieważ jeśli nie dojdzie do świadczenia wyznaczonego w zawartej umowie UFK to otrzyma się tak czy siak wypłatę z inwestycji w fundusze inwestycyjne.

Ciekawa alternatywa inwestycyjna

Już tak krótka charakterystyka produktu finansowego jakim są fundusze kapitałowe pozwala stwierdzić, że jest to rzeczywiście ciekawa alternatywa inwestycyjna. Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe najczęściej przyjmują formę polis inwestycyjnych. Zazwyczaj, forma takich polis jest ustalana indywidualnie. Ma to miejsce w Vienna Life i dlatego tam kieruje się coraz więcej osób. Podziału funduszy kapitałowych dokonuje się ze względu na ryzyko inwestycyjne. Pierwszą grupą są fundusze bezpieczne, inwestujące w najbezpieczniejsze produkty finansowe jakimi mogą być obligacje Skarbu Państwa. Druga grupa to fundusze stabilnego wzrostu, czyli fundusze zrównoważone. Łączą one produkty bezpieczne oraz akcje. Do trzeciej grupy zaliczają się fundusze agresywne, które obarczone są największym ryzykiem. Inwestuje się w nich w akcje. Fundusze kapitałowe świetnie sprawdzają się, jeśli chodzi o regularne oszczędzanie. Wymagają one bowiem wpłacania regularnej składki. Jeżeli natomiast klient chce zainwestować większy kapitał jednorazowo, to również będzie mieć taką możliwość.

Zalety funduszy kapitałowych

Największą zaletą funduszy kapitałowych jest to, że są korzystne z punktu widzenia optymalizacji podatkowej. Wynika to z faktu, że funduszem można zarządzać elastycznie. Następnie, walorem jest to, że możemy na tym skorzystać osobiście, bądź też mogą na UFK skorzystać nasi najbliżsi. Dodatkowo, środki nagromadzone w ramach UFK nie są dostępne dla komornika. Warto wobec tego bliżej przyjrzeć się temu rodzajowi funduszy, kiedy szukamy ciekawego połączenia dla produktów finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ