Na czym polega internetowa wymiana walut?

0

Przed wyjazdem na wakacje większość osób wymienia złotówki na walutę odwiedzanego kraju. W każdym mieście w Polsce można znaleźć co najmniej jeden kantor oferujący podstawowe waluty. Jednak coraz częściej mówi się o kantorach online, które oferują sprzedaż po dogodniejszych kursach.

Wymiana walut online

Obecnie polscy internauci mają do dyspozycji liczne portale, w których możliwa jest internetowa wymiana walut. Korzystanie z nich jest bezpieczne, proste i szybkie. Użytkownicy kantorów online mogą wymieniać pieniądze także na mniej popularne waluty, w stacjonarnych punktach często taka opcja jest niemożliwa. Platformy online dostępne są dla użytkowników w każdym miejscu, wystarczy połączyć się z internetem, aby dokonać wymiany. Osoby korzystające z portali nie ponoszą dodatkowych kosztów, marża kantorów online jest przeważnie niższa niż tych stacjonarnych.

 

Rejestracja konta

Aby móc korzystać z tej wygodnej opcji, na początku należy wybrać odpowiednią platformę, np. www.trejdoo.com, a następnie się zarejestrować. Platforma będzie wymagała od nas podstawowych danych, takich jak adres e-mail, imię i nazwisko czy nr telefonu. Niezbędne jest również posiadanie konta bankowego. Po zakończeniu rejestracji należy zasilić swój wirtualny portfel dowolną sumą. Na stronie platformy użytkownik ma wgląd do aktualnych kursów walut, Trejdoo umożliwia swoim klientom negocjację ceny. Internetowa wymiana walut po zarejestrowaniu konta trwa dosłownie kilka sekund. Pieniądze trafiają na konto i od razu można zlecić ich wypłatę.

 

Kantor internetowy – dla kogo?

Każdy użytkownik może za darmo założyć konto i wymieniać waluty w kantorze online, nawet jeśli chce korzystać z niego tylko raz na rok. Jednak opcja ta jest szczególnie polecana osobom, które mają kredyt w obcej walucie. Dzięki temu miesięczna rata może być znacznie niższa, nie trzeba również mieć konta w walucie, w której mamy kredyt. Internetowa wymiana walut to także idealne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą i wysyłających pieniądze dla swoich bliskich w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ